Polskie Centrum Akredytacji Logo - powrót na stronę główną serwisu

Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN Serwis w języku angielskim - wersja/version BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Aktualności

Akredytowane badania gwarancją bezpiecznego nawożenia roślin 12-04-2019

Badania i dopuszczanie do obrotu nawozów i środków wspomagających uprawę roślin to kolejny temat z cyklu przybliżającego rolę akredytacji w zapewnianiu bezpieczeństwa w naszej codzienności.

Proces wprowadzenia na polski rynek nawozów i środków wspomagających uprawę roślin oparty jest na analizach wykonywanych w laboratoriach badawczych. W akredytowanych laboratoriach prowadzone są badania chemiczne i mikrobiologiczne wymagane przepisami prawnymi, na podstawie których potwierdzane jest bezpieczeństwo tych produktów. Akredytacja udzielana laboratoriom potwierdza ważność wydawanych wyników, czyli ich miarodajność i wiarygodność oraz pozwala na uznawalność wyników w kraju i poza jego granicami.

Przygotowany materiał informacyjny przedstawia w jaki sposób na polskim rynku zapewniane jest bezpieczeństwo środków stosowanych do nawożenia roślin, tak aby mogły bez przeszkód być stosowane w rolnictwie.

Zapraszamy do obejrzenia tego i wcześniejszych materiałów, dostępnych na naszej stronie internetowej, w zakładce ‘Press room’ oraz na kanale YouTube .

Zobacz materiał wideo >>

Powrót