Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Aktualności

IV Międzynarodowa Konferencja ETICS. 60 Lat Ociepleń – Polska kluczowym rynkiem Europy 17-05-2017

Dyrektor PCA, Lucyna Olborska wzięła udział w IV Międzynarodowej Konferencji ETICS, zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (11-12.05.2017, Ożarów Mazowiecki). Konferencja dedykowana była polskiej branży ociepleń i chemii budowlanej. W związku z jubileuszem 60-lecia technologii ociepleń środowiskowych, przedmiotem dyskusji uczestników były rosnące wymogi stawiane budownictwu oraz perspektywy dalszego rozwoju branży jednej z najsilniejszych w Europie.

Akredytacja, obok norm i oceny zgodności, jest powszechnie uznanym i akceptowanym narzędziem wspierającym branżę budowlaną, właścicieli budynków i inne podmioty działające w tym obszarze, począwszy od wykonawców robót budowlanych i producentów, poprzez projektantów i architektów, na konstruktorach czy inżynierach budownictwa skończywszy – powiedziała Lucyna Olborska, dyrektor PCA w swoim wystąpieniu.

Ważnym punktem konferencji były także wystąpienia Romana Sobczaka z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Anny Wilczewskiej z Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Przedstawiciele ww. urzędów zaprezentowali aktualny status przepisów dotyczących systemów ociepleń, w tym zasady wprowadzania tych wyrobów do obrotu, oraz procedury i wyniki kontroli sprawowanych przez nadzór budowlany u producentów, w hurtowniach budowlanych i na budowach. Prelekcje dały początek żywej debacie z audytorium, a udział w niej wzięli również Jaromir Grabowski z GUNB oraz Marcin Kruk, dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej.

***

Więcej informacji na temat konferencji, prelegentów, jak również poprzednich edycji Międzynarodowej Konferencji ETICS dostępne są na stronie internetowej www.konferencjaetics.com.pl.

 

Prezentacja Dyrektora PCA: Akredytacja, jako potwierdzenie kompetencji laboratoriów

Powrót