Polskie Centrum Akredytacji Logo - powrót na stronę główną serwisu

Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN Serwis w języku angielskim - wersja/version BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Media o nas

PCA zorganizowało w Centrum im. Adama Smitha trzecią już w tym roku debatę ekspercką poświęconą zagadnieniom dotyczącym akredytacji jednostek oceniających zgodność w szeroko rozumianej branży energetyki.
22 września 2017

Problemy Jakości 9/2017

W najnowszym, wrześniowym wydaniu „Problemów Jakości” opublikowana została wypowiedź dyrektor Polskiego Centrum Akredytacji, Lucyny Olborskiej na temat roli akredytacji w zapewnieniu jakości w przemyśle rolno-spożywczym.
19 września 2017

Antydoping w sporcie

Nad procesem uczciwej rywalizacji w Polsce czuwa szereg instytucji, które kontrolują jakość badań.
Nad procesem dopuszczenia pojazdów do ruchu i nad wydawaniem dla nich świadectw homologacyjnych czuwa szereg instytucji. Wielostopniowa ścieżka kontroli ma gwarantować spełnienie wszystkich wymogów bezpieczeństwa ruchu drogowego.
04 lipca 2017

Biotechnologia

W najnowszym wydaniu kwartalnika Biotechnologia zamieszczony został artykuł nt. nowelizowanej normy ISO/IEC 17025 - "System zarządzania laboratoriów -czas na zmiany".
30 czerwca 2017

LAB 3/2017

W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika LAB - laboratoria, aparatura, badania (nr 3/2017) zamieszczona została relacja z debaty eksperckiej zorganizowanej przez PCA w związku z obchodami Światowego Dnia Akredytacji.
W czerwcowym wydaniu miesięcznika Materiały Budowlane – konstrukcje, technologie, rynek (nr 6/2017), opublikowano relację z debaty PCA na temat korzyści płynących z akredytacji.
PCA zorganizowało w Centrum im. Adama Smitha kolejną debatę ekspercką, której przyświecało hasło tegorocznego Światowego Dnia Akredytacji: Akredytacja: zapewnienie zaufania do sektora infrastruktury i budownictwa.
Producent, chcąc wprowadzić zabawki do obrotu zgłasza się do akredytowanego laboratorium badawczego czy akredytowanej jednostki certyfikującej, której specjaliści o kompetencjach potwierdzonych przez Polskie Centrum Akredytacji dokonują wielu sprawdzeń.
W czerwcowym wydaniu magazynu pokładowego PLL LOT - Kaleidoscope, opublikowany został wywiad z dyrektorem PCA nt. roli i znaczenia akredytacji, w szczególności pod kątem zbliżającego się Światowego Dnia Akredytacji.
W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika "Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski" (5/6 2017) zamieszczona została relacja z debaty eksperckiej oraz udziału przedstawicieli PCA w II konferencji naukowo-szkoleniowej "Perspektywy rozwoju laboratoriów badawczych"
Zapraszamy do obejrzenia materiału informacyjnego: Kto czuwa nad jakością produktów ekologicznych?
1  2  3  4  5  6  7