Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Aktualności

20 lat PCA – premiera filmu 21-12-2021

Historia, dzień dzisiejszy i przyszłość instytucji, która od dwóch dekad stanowi jeden z filarów infrastruktury jakości w Polsce – w wypowiedziach osób, które tworzyły PCA, a także naszych współpracowników i partnerów instytucjonalnych.

W jubileuszowym filmie swoimi wspomnieniami i refleksjami dzielą się: Lucyna Olborska – dyrektor PCA, Karol Hauptamann – pierwszy dyrektor PCA, Janusz Sak – kierownik Działu Akredytacji Jednostek Certyfikujących i Kontrolujących w PCA w latach 2005 – 2009 i Przewodniczący Komitetu Technicznego ds. Akredytacji, a także Piotr Gołębiowski (Ministerstwo Rozwoju i Technologii), Tomasz Schweitzer (Polski Komitet Normalizacyjny), Ignacy Góra (Urząd Transportu Kolejowego), Paweł Szymański (Urząd Lotnictwa Cywilnego) i Anna Wawrzyk (Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie).

Rok 2001 rozpoczęliśmy z 413 akredytowanymi podmiotami, dziś jest ich ponad 1600 – mówi w filmie Lucyna Olborska. Biorąc pod uwagę liczbę akredytowanych podmiotów, jesteśmy jedną z największych jednostek akredytujących w Europie. W ciągu 20 lat naszej działalności wypracowaliśmy uniwersalne wartości, którymi kierujemy się na co dzień. Niezależność, wysokie kompetencje, transparentność działań i rzetelna współpraca z regulatorami przy ciągłym doskonaleniu personelu – to są cechy PCA, z których jesteśmy dumni. Z zestawem takich wartości na pewno łatwiej jest się mierzyć z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą przyszłość.

Powrót