Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Aktualności

Komunikat nr 431 12-04-2024

Komunikat nr 431 z dnia 11.04.2024 r. w sprawie akredytacji jednostek certyfikujących w obszarze programu System certyfikacji Quality Meat Program (QMP), wydanie VI.1.

Polskie Centrum Akredytacji informuje, że opublikowane zostało wydanie VI.1. programu System certyfikacji Quality Meat Program (QMP), które obowiązuje od dnia 1.04.2024 r.

Akredytowane jednostki certyfikujące w obszarze przedmiotowego programu certyfikacji powinny od dnia 1.04.2024 r. oferować i prowadzić akredytowaną działalność w odniesieniu do wymagań wydania VI.1 programu System certyfikacji Quality Meat Program (QMP).

Mając na uwadze charakter zmian wprowadzonych w wydaniu VI.1 programu System Certyfikacji Quality Meat Program (QMP) od dnia 1.04.2024 r. PCA będzie nadzorować akredytacje udzielone jednostkom certyfikującym w tym obszarze, przy uwzględnieniu obowiązywania wydania VI.1 programu, na zasadach określonych w programie akredytacji DACW-01.

Od dnia opublikowania niniejszego komunikatu, PCA przyjmuje wnioski o akredytację / rozszerzenie zakresu akredytacji (formularz FA-01 wraz z wymaganą dokumentacją) dla jednostek certyfikujących w odniesieniu do wymagań wydania VI.1. programu System certyfikacji Quality Meat Program (QMP). Akredytacja w ww. zakresie będzie udzielana na zasadach określonych w dokumencie DA-01 i programie akredytacji DACW-01, w odniesieniu do wymagań normy akredytacyjnej PN-EN ISO/IEC 17065 oraz specyficznych wymagań wydania VI.1 programu System certyfikacji Quality Meat Program (QMP).

  • Komunikat nr 431 z 2024-04-11
    Komunikat w sprawie akredytacji jednostek certyfikujących w obszarze programu System certyfikacji Quality Meat Program (QMP), wydanie VI.1
Powrót