Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Aktualności

Nowy numer PCA INFO 29-06-2020

Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania „PCA INFO – wydarzenia, opinie, perspektywy”. W  najnowszym numerze m.in. o tym, jak akredytacja wspiera walkę z koronawirusem i jak w dobie pandemii funkcjonuje system oceny zgodności.

Nasi autorzy wyjaśniają, na czym polegają testy na koronawirusa, gdzie są wykonywane i jak laboratoria mogą wykazać swoje kompetencje do wykonywania badań tego rodzaju. Piszemy o przydatnych narzędziach zarządzania w organizacji, takich jak systemy ISMS (system zarządzania bezpieczeństwem informacji) i BCMS (system zarządzania ciągłością działania), a także o certyfikacji cyberbezpieczeństwa.

Akredytacja tworzy – dziś widać to jeszcze wyraźniej – fundament bezpieczeństwa publicznego i stanowi podstawę społecznego zaufania do mechanizmów rynkowych. W trudnych czasach, gdy do lęku o życie dołącza się obawa o przyszłość ekonomiczną, zaufanie staje się najcenniejszą „walutą” w relacjach międzyludzkich. To jasne, że ze skutkami pandemii, zarówno tymi społecznymi, jak i ekonomicznymi, będziemy borykać się jeszcze długo. Ale to właśnie system oceny zgodności już teraz pomaga w niwelowaniu szkód i jest ważnym impulsem dla gospodarki – napisała Dyrektor PCA Lucyna Olborska we wstępie do najnowszego wydania.

W numerze przybliżamy również temat tegorocznych obchodów Światowego Dnia Akredytacji: „Akredytacja: większe bezpieczeństwo żywności”. Polecamy!

PCA INFO nr 21>>

Powrót