Polskie Centrum Akredytacji Logo - powrót na stronę główną serwisu

Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN Serwis w języku angielskim - wersja/version BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Aktualności

PCA zaprasza na Targi EuroLab 2020 25-02-2020

W połowie marca (17-19.03) w Warszawie odbędzie się 22. edycja Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Polskie Centrum Akredytacji jest partnerem merytorycznym Targów i gospodarzem seminarium nt. wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w działalności laboratoryjnej.

Przez trzy dni warszawski Pałac Kultury i Nauki gościć będzie uczestników Targów Eurolab. To największe tego typu wydarzenie, które skierowane jest do branży laboratoryjnej, instytutów naukowo-badawczych i firm oferujących usługi dla laboratoriów. Targi są okazją do zaprezentowania oferty producentów i dystrybutorów wyposażenia laboratoryjnego, ale także do zapoznania się z innowacyjnymi technologiami stosowanymi w laboratoriach. Jak co roku spotkaniom targowym towarzyszyć będą szkolenia, konferencje, wykłady i seminaria.

Pierwszego dnia Targów, 17 marca, PCA organizuje seminarium pt. „Działalność laboratoryjna w rozumieniu wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 a ocena zgodności”. Będzie ono poświęcone problematyce wdrażania wymagań nowej normy w kontekście kompetencji laboratoriów. – Poruszymy aspekty działalności laboratoryjnej, która sama w sobie jest działaniem w obszarze oceny zgodności, ale nie jest oceną zgodności w rozumieniu certyfikacji czy inspekcji. Ten fakt niesie w sobie określone uwarunkowanie co do procesu badania/pomiaru czy wzorcowania realizowanego w laboratorium, w tym pobierania próbek, a przede wszystkim w odniesieniu do przedstawiania wyników tych procesów w odpowiednich raportach i powoływania się na posiadana akredytację. To temat niezwykle aktualny i ważny dla całej branży laboratoryjnej oraz dla prawidłowego funkcjonowania systemu oceny zgodności – mówi Dyrektor PCA Lucyna Olborska.

Zapraszamy także do odwiedzenia podczas Targów stoiska PCA i rozmów z naszymi ekspertami, którzy odpowiedzą na wszystkie szczegółowe pytania dotyczące akredytacji.

Szczegółowy program Targów na stronie https://targieurolab.pl/pl/

Zapowiedź seminarium PCA >>

Powrót