Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Aktualności

Podcast PCA: cyberbezpieczeństwo 03-04-2023

O tym, na ile możemy czuć się bezpiecznie w cyberprzestrzeni, rozmawiają Paweł Kostkiewicz, Dyrektor ds. Certyfikacji w NASK PIB i Paweł Mazur, kierownik Działu Akredytacji Inspekcji, Certyfikacji Wyrobów i Osób w PCA.

Na czym polega certyfikacja urządzeń pod kątem bezpieczeństwa informatycznego? Kogo dotyczy obowiązek takiej certyfikacji? Jakie są dla przedsiębiorcy korzyści z uzyskania certyfikatu wydanego przez akredytowaną przez PCA jednostkę certyfikującą wyroby? Co na tym zyskuje konsument? Na te i wiele innych pytań dotyczących akredytacji w kontekście cyberbezpieczeństwa odpowiadają goście trzeciego odcinka nowej serii podcastów PCA.

– Wraz z zagrożeniami w cyberprzestrzeni rośnie odporność systemów. W pewnym paradoksalnym sensie taki „stress test”, któremu został poddany system cyberbezpieczeństwa w Polsce, wyjdzie nam na zdrowie w dłuższej perspektywie – mówi Paweł Kostkiewicz. – W miarę jak będzie się rozwijał rynek, a konsument będzie bardziej świadomy, będzie przybywać akredytowanych jednostek certyfikujących wyroby w zakresie cyberbezpieczeństwa – dodaje Paweł Mazur.

Cała rozmowa:

https://spotifyanchor-web.app.link/e/eQQWLrl4Gyb

Powrót