Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Media o nas

„Wprost” o jubileuszu PCA 30-09-2021

Zapraszamy do lektury artykułu „To już 20 lat! Poznaj misję Polskiego Centrum Akredytacji”, który ukazał się właśnie na wprost.pl.

Materiał przybliża naszą 20-letnią historię, a także obszary działania i wartości, jakimi kierujemy się, realizując jako krajowa jednostka akredytująca swoją misję.

W artykule czytamy: Czym jest akredytacja? W skrócie jest to potwierdzenie kompetencji technicznych danego podmiotu. Wyroby i usługi, które funkcjonują na rynku, muszą spełniać określone wymagania. Taką weryfikacją zajmują się jednostki oceniające zgodność, m.in. jednostki certyfikujące wyroby i usługi oraz laboratoria. System przyznawania certyfikatów musi być przejrzysty i jednolity. Dlatego też niezbędne okazało się powołanie niezależnej strony trzeciej, do której zadań należałoby weryfikowanie kompetencji. (…) – Nie mamy żadnych powiązań z jednostkami, którym udzielamy akredytacji. Podstawą naszej działalności jest pełna niezależność od ocenianych podmiotów – zapewnia dyrektor PCA Lucyna Olborska.

Cały artykuł>>

Powrót