Polskie Centrum Akredytacji Logo - powrót na stronę główną serwisu

Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN Serwis w języku angielskim - wersja/version BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Informacje prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką, która wyjaśnia, jak akredytowana ocena zgodności wspiera branżę spożywczą i pomaga zadbać o bezpieczeństwo żywności.
9 czerwca obchodzimy World Accreditation Day – Światowy Dzień Akredytacji. Hasło tegorocznej edycji to „Akredytacja: większe bezpieczeństwo żywności”.
Kiedy ufać certyfikatom wydanym dla środków ochrony indywidualnej?
Nasi eksperci wyjaśniają: jakie są rodzaje badań laboratoryjnych i na czym polegają testy na koronawirusa, które laboratoria je wykonują i jaki jest zakres akredytacji udzielanej laboratoriom przez PCA.
Komu i po co potrzebna jest akredytacja? Jakie korzyści niesie ze sobą przystąpienie do procesu akredytacji? Czy to tylko kaprys czy może jednak prestiż?
Nikt nie wyobraża sobie zabawy Sylwestrowej i witania Nowego Roku bez udziału wyrobów pirotechnicznych przeznaczonych do celów rozrywkowych, popularnie zwanymi „fajerwerkami”. Ważne jednak, aby pamiętać, że „fajerwerki” zawierają niewielką ilość
Ponad sześćdziesiąt nowych akredytacji udzieliło Polskie Centrum Akredytacji w 2016 roku. Obecnie w Polsce działa 1 540 zarejestrowanych akredytowanych jednostek oceniających zgodność. – Poprzez świadczenie usług w zakresie akredytacji, PCA zapewnia