Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Aktualności

Dzień Przedsiębiorcy: podcasty o akredytacji 21-06-2023

21 czerwca obchodzimy Dzień Przedsiębiorcy. Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Zapraszamy do wysłuchania audycji, w których wyjaśniamy, jak PCA wspiera polską gospodarkę i biznes.

Kanał podcastowy „Akredytacja – globalne zaufanie” uruchomiliśmy 20 marca. Ukazało się już 5 odcinków – to rozmowy z naszymi specjalistami i gośćmi, przedstawicielami instytucji działających w obszarze oceny zgodności. Tematem pierwszego odcinka pt. „Jak PCA dba o to, abyśmy bezpiecznie korzystali z otaczających nas produktów, sprzętów i urządzeń?” jest współpraca instytucji tworzących krajową infrastrukturę jakości.

O roli i zadaniach PCA, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i Głównego Urzędu Miar dyskutują dyrektor PCA Lucyna Olborska, Ewa Zielińska – prezes PKN i Rafał Kępka – wiceprezes GUM. – Działania naszych trzech organizacji są ukierunkowane na budowanie zaufania – mówi Lucyna Olborska. – Zaufanie to jest słowo klucz, bo wynikiem naszych działań jest zaufanie społeczeństwa do tego, co funkcjonuje na rynku, czy to będzie sprzęt AGD, krzesło czy wykładzina.

W kolejnych odcinkach rozmawiamy m.in. o nadzorze nad produkcją roślinną, cyberbezpieczeństwie, a także o tym, jak PCA wspiera system zmniejszania emisji gazów cieplarnianych i bezpieczeństwo badań rentgenowskich.

 

Wszystkie odcinki:

https://open.spotify.com/show/1UNSdXWlP0yepJgYadJRu8

Powrót