Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Działania promocyjne

Targi EuroLab 2019 15-03-2019

Tradycyjna już obecność przedstawicieli Polskiego Centrum Akredytacji na targach EuroLab była doskonałą okazją do bezpośredniego zapoznania się z nowymi wymaganiami w dziedzinie akredytacji oraz do skorzystania z eksperckiej wiedzy naszych specjalistów.

Podczas imprezy targowej, trwającej w dniach 13-15.03.2019 r., odwiedzający mogli uzyskać szczegółowe informacje na stoisku Polskiego Centrum Akredytacji, na którym nasi przedstawiciele udzielali wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. W tym roku pytania koncentrowały się głównie na zagadnieniach dotyczących nowych wymagań trzeciego wydania normy PN-EN ISO/IEC 17025.

Oczekiwane zainteresowanie tym tematem skłoniło PCA do  przygotowania także seminarium  pt. „Doświadczenia z oceny kompetencji laboratoriów w odniesieniu do wydania 3. normy ISO/IEC 17025 Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”. Prelegentki, Hanna Tugi oraz Monika Obara, w precyzyjny sposób przedstawiły:

  • Aktualny stan wdrożenia wymagań wydania 3. normy ISO/IEC 17025 w działalności  akredytowanych laboratoriów.
  • Ocenę zmian wprowadzanych w udokumentowaniu systemu zarządzania.
  • Zmiany i dostosowanie struktury organizacyjnej laboratoriów.
  • Wymagania normy problematyczne we wdrożeniu.

Prezentacja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony licznie przybyłych uczestników targów EuroLab. Elementem kończącym seminarium PCA było wystąpienie Zastępcy Dyrektora Polskiego Centrum Akredytacji Andrzeja Kolasy, w którym podkreślił on szczególną rolę i istotę akredytacji.

Dziękujemy wszystkim za udział w seminarium oraz wizytę na stoisku targowym Polskiego Centrum Akredytacji. Tych z Państwa, którym nie udało się jednak uczestniczyć w naszym seminarium, zachęcamy do zapoznania się z prezentacją.

EuroLab 2019 - prezentacja >>

Relacja z targów EuroLab 2019 >>

 

Powrót