Polskie Centrum Akredytacji Logo - powrót na stronę główną serwisu

Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN Serwis w języku angielskim - wersja/version BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Aktualności

Na tegorocznym XXIV Sympozjum Klubu POLLAB (Klub Polskich Laboratoriów Badawczych) pt. „Analiza danych w laboratorium" swoją wiedzą i doświadczeniem nt. nowelizacji normy PN-EN ISO/IEC ISO 17025:2018-02 podzieliły się Hanna Tugi i Monika Obara z PCA.
Polskie Centrum Akredytacji przedstawia do opinii projekt dokumentu DACP-01 "Akredytacja jednostek certyfikujących osoby".
Katarzyna Rokosa z Działu Akredytacji Weryfikacji i Certyfikacji Systemów Zarządzania w PCA, wygłosiła prezentację na temat nowelizacji normy ISO 22000, na konferencji "Bezpieczeństwo i jakość żywienia".
Komunikat nr 260 w sprawie nowelizacji dokumentu DAVE-01 Akredytacja weryfikatorów środowiskowych EMAS.
Międzynarodowa organizacja ILAC (International Laboratory Accreditation Cooperation) opracowała i udostępniła raport za 2017 r. Zestawienie obejmuje informacje na temat procesów oceny wzajemnej za ubiegły rok, prowadzonych w ramach porozumienia ILAC MRA.
Komunikat nr 258 w sprawie nowelizacji dokumentu DAC-24 Akredytacja jednostek oceniających zgodność w ramach krajowych systemów oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych wyrobów budowlanych.
9 czerwca już po raz jedenasty obchodzony będzie Światowy Dzień Akredytacji (#WAD2018).
20 kwietnia 2018

Komunikat nr 257

Komunikat nr 257 w sprawie powoływania się na akredytację przez jednostki certyfikujące osoby.
Komunikat nr 256 w sprawie opublikowania dokumentu DAC-23 Akredytacja jednostek certyfikujących w zakresie integrowanej produkcji roślin.
Polskie Centrum Akredytacji przedstawia do opinii projekt dokumentu DAC-24 Akredytacja jednostek oceniających zgodność w ramach krajowych systemów oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych wyrobów budowlanych.
Ukazał się raport EA MLA za 2017 rok przedstawiający informacje nt. sygnatariuszy wielostronnego porozumienia (EA MLA).
Zapraszamy do rejestracji na szkolenie PD-2 "Audit wewnętrzny w laboratorium".
1    5  6  7  8  9  10  11  12  13    34