O międzynarodowych standardach i narzędziach, które pomagają tworzyć skuteczne systemy zarządzania bezpieczeństwem oraz higieną pracy, dyskutowali uczestnicy konferencji „BHP zgodnie z normą PN-ISO 45001:2018”.
Komunikat nr 306 w sprawie akredytacji jednostek oceniających zgodność do celów notyfikacji w obszarze rozporządzenia (UE) nr 2019/945 (bezzałogowe systemy powietrzne) oraz rozporządzenia (UE) nr 2019/1009 (produkty nawozowe UE).
Polskie Centrum Akredytacji z uwagi na rozszerzenie działalności akredytacyjnej o obszar producentów materiałów odniesienia, planuje organizację nowego rodzaju szkolenia: „Kompetentny Producent Materiałów Odniesienia – wymagania normy ISO 17034”.
Andrzej Kolasa, zastępca dyrektora Polskiego Centrum Akredytacji, uczestniczył 20 listopada w środę w otwarciu ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Jakość w chemii analitycznej 9".
Komunikat z dnia 22.11.2019 r. w sprawie okresu przejściowego związanego z opublikowaniem wydania 6 standardu The Global Standard for Packaging Materials.
Redakcja czasopisma „Laboratorium – Przegląd Ogólnopolski" już po raz czwarty zorganizowała konferencję naukowo-szkoleniową pt. „Badania jakości wód i ścieków w praktyce”.
4 XI 2019 r. została podpisana przez Prezydenta Polski ustawa z dnia 16 X 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska. Celem ustawy jest poprawa jakości powietrza i ograniczenie tzw. niskiej emisji powstającej w wyniku spalania węgla w piecach.
Zapraszamy do lektury najnowszego wydania „Pulsu Biznesu”. W dzisiejszym numerze rozmowa z Lucyną Olborską, dyrektor Polskiego Centrum Akredytacji, o rosnącym zainteresowaniu akredytacjami i nowych obszarach działalności PCA.
Seria opublikowana w 2019 roku na łamach „Gazety Małych i Średnich Przedsiębiorstw" stanowi kompendium wiedzy o korzyściach, jakie daje posiadanie akredytacji.