Polskie Centrum Akredytacji Logo - powrót na stronę główną serwisu

Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN Serwis w języku angielskim - wersja/version BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Spotkania w ramach współpracy międzynarodowej

W dniach 24-26 września 2019 r. odbyło się w Warszawie 38. posiedzenie Komitetu ds. Laboratoriów, zorganizowane przez European co-operation for Accreditation (EA) - międzynarodową organizację zrzeszającą krajowe jednostki akredytujące oraz PCA.
W dniach 11-14 września br. blisko 90 przedstawicieli jednostek akredytujących z całej Europy wzięło udział w posiedzeniach Komitetów European co-operation for Accreditation (EA) ds. Certyfikacji i ds. Inspekcji.
12 września 2017

Współpraca z TAF

W ramach porozumienia o współpracy pomiędzy PCA a tajwańską jednostką akredytującą (Taiwan Accreditation Foundation, TAF) w dniach 11 i 12 września br. w Polskim Centrum Akredytacji przebywali goście z Tajwanu.
PCA było organizatorem spotkania Grupy Roboczej ds. Laboratoriów Medycznych (EA WG Healthcare), które odbyło się w Warszawie, w dniach 8-9 grudnia 2016 r.
W dniach 05-06.07.2016 r. w PCA odbyła się wizyta auditora kazachskiej jednostki akredytującej (National Center of Accreditation, NCA), Baglana Kuttibaeva. Celem wizyty był udział w stażu w obszarze akredytacji jednostek certyfikujących osoby.
Z inicjatywy tajwańskiej jednostki akredytującej (Taiwan Accreditation Foundation, TAF), w dniu 2 kwietnia br. odbyło się spotkanie kierownictwa TAF i PCA.
W poniedziałek, 6 lipca br. w Polskim Centrum Akredytacji, odbyło się spotkanie p.o. Dyrektora PCA, Lucyny Olborskiej z przedstawicielami Ministerstwa Gospodarki Republiki Armenii.
Polskie Centrum Akredytacji było gospodarzem dwudniowego (9-10 kwietnia br.) posiedzenia Rady EA ds. Wielostronnego Porozumienia (European co-operation for Accreditation Multirateral Agreement Council)
Dwudzieste czwarte posiedzenie Komitetu EA ds. Komunikacji i Wydawnictw (European co-operation for Accreditation Communication and Publication Committee), którego gospodarzem było Polskie Centrum Akredytacji, odbyło się Warszawie, w dniach 18-19 września
W dniach 22-24 listopada 2011 r., odbyło się Zgromadzenie Ogólne European co-operation for Accreditation (EA). Spotkanie zostało wpisane do kalendarza spotkań eksperckich, odbywających się w ramach Polskiej Prezydencji
W dniach 12-13 października 2011 r. odbyło się, zorganizowane przez PCA, spotkanie FALB, Forum of Accreditation and Licensing Bodies.
W dniach 10 i 11 maja 2011 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej EA ds. Porównań Międzylaboratoryjnych Laboratoriów Wzorcujących (EA WG ILC calibration), którego gospodarzem było Polskie Centrum Akredytacji.
1  2